Muzyka to nie tylko instrumenty

www.podrozepousa.com.pl

Muzyka to nie tylko wsłuchiwanie się w kojące dźwięki, czy granie na różnych równie ciekawych instrumentach. Muzyka to również śpiew, czyli wypowiadanie w rytm melodii słów, które mogą przynieść radość. Nie tylko ze względu na zawartą w piosence treść, ale również samo śpiewanie.

Nikt nie zabroni nam śpiewać, nawet jeśli kompletnie nie mamy do tego daru, fałszujemy okropnie, to i tak przynosi nam to ogromną satysfakcję i radość. Wielu z nas, gdy jest zadowolonych podśpiewuje coś pod nosem, co świadczy tylko o tym, że muzyka dopełnia nasze szczęście. Jednak w niektórych sytuacjach okazuje się być najlepszym lekarstwem, szczególnie w sytuacji, gdy chorujemy na astmę.

Jak wiadomo cały proces śpiewania opiera się na właściwym opanowaniu funkcji oddychania, wypowiadania słów w bezdechu. Takie ćwiczenia są niezwykle pomocne astmatykom, którzy mają niemałe problemy z wydychaniem i dusznościami. Kontrolowanie oddechu jest również wskazane w przypadku rozedmy, a także w przebiegu przewlekłych chorób płuc.

www.stylindustrialny.net.pl