Ulubiona muzyka na całe długie życie

ekologia.ekozycie.net.pl

Kardiolodzy z Uniwersytetu Nis w Serbii na podstawie wyników badań doszli do wniosku, że słuchanie ulubionej muzyki, dopasowanej do osobistych preferencji może być lekiem na nieśmiertelność.

W badaniu naukowców brało udział ponad 70 osób borykających się z różnego rodzaju chorobami układu krążenia. Chorzy zostali podzieleni na trzy pomniejsze grupy, z których każda dla celów badawczych miała przez określony okres czasu wykonywać zadania. Członkowie pierwszej grupy codziennie uprawiali fitness, ci z drugiej słuchali muzyki, a reprezentanci trzeciej wykonywali te dwie czynności w tym samym czasie.

Po pewnym okresie naukowcy przyjrzeli się wynikom osiąganym przez członków poszczególnych grup. Okazało się, że o wiele lepsze wyniki zdrowotne osiągały osoby, które każdego dnia przez 30 minut słuchały swej ulubionej muzyki niż ci, którzy w tym samym czasie ćwiczyli. Najlepsze efekty można było jednak zaobserwować u trzeciej grupy, gdzie trening fizyczny połączony ze słuchaniem preferowanej muzyki przełożył się na wzmocnienie naczyń wieńcowych. Dobry stan naczyń wieńcowych przekłada się bowiem na prawidłową pracę serca. Stąd już niedaleka droga do tego, aby czuć się dobrze nawet w podeszłym wieku i żyć pełnią życia przez długi czas.

iluzjonista